8 Nisan 2008 Salı

Goldas’tan 2008 aksesuarları


2008 takı ve aksesuar trendlerini yansıtan özel koleksiyonlarla yeni yıla merhaba diyen Goldaş, altının yanı sıra aşkın ateşini simgeleyen Lava koleksiyonları ile de pırlantanın ışıltısından vazgeçemeyenleri unutmuyor. Goldaş’ın yılbaşına özel hazırladığı koleksiyonlar, farklı tasarım hikâyeleri ile dikkat çekiyor. Kış Rüyası, Işık ve Melekler adını taşıyan koleksiyonlarda beyaz ve sarı altın kullanıldı. Hediye seçiminde kararsız kalanlar yılbaşı alışverişinde mutlaka bir Goldaş’a uğramalı. Yılın ilk çiçeği, Goldaş Kış Rüyası Koleksiyonu’nda açtı…

Kış mevsimini renklendirecek koleksiyonlardan biri olan Kış Rüyası’na, karların arasından sıyrılarak çiçek verdiği için ‘yılın ilk çiçeği’ denilen kardelen ve buzlar damgasını vuruyor. Soğuğa ve kara inat beyaz çiçeklerini açmaya devam eden kardelen çiçeği, zarif tasarımları ile Kış Rüyası’ndaki yerini alıyor.

Kardelenle birlikte buz ve buz sarkıtlarının takı ve aksesuar olarak tasarlandığı Kış Rüyası Koleksiyonu’nda, buzun her türlü formu, suya dönüşmesi ve damlalar Goldaş tasarımcılarına esin kaynağı oldu. Tasarım çizgisine uygun olarak beyaz altının kullanıldığı takılar, açık mavi ve aqua marine taşlarla tamamlanan kolye, küpe ve bilekliklerden oluşuyor.

Yılbaşı kutlamaları Goldaş Işık Koleksiyonu ile renkleniyor…

Yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmezi havai fişekler, Goldaş’ın Işık Koleksiyonu’na hayat verdi. Gökyüzünde eşsiz bir ışık ve renk dansı yaratan havai fişek gösterileri, izleyenler için eğlence ve neşe kaynağıdır. Havai fişeklerin insanı mutlu eden bu etkisinden yola çıkılarak hazırlanan Işık Koleksiyonu tasarımlarına havai fişeklerin patlamaları, gökyüzündeki dağılışları ve gecenin karanlığını aydınlatan ışıkları yansıtıldı. İkili setlerin yanı sıra kolye ve küpelerden oluşan koleksiyondan, özgün ve bir o kadar zevkli hediye seçimleri yapılabilir.

Goldaş’ın iyilik meleği yeni yılda da yanınızda olacak…

Goldaş’ın 2008 yılbaşı koleksiyonlarından olan Melekler’de yaşamın en temel tezatlarından iyilik ve kötülüğün yansıtılması amaçlandı. Saflık ve iyiliğin sembolü melek figürlerinin yer aldığı koleksiyonda, değişik formlarda melek kanatları ve soyut melekler kullanıldı. İyilik ve kötülük arasındaki tezat, siyah ve beyaz incilerle vurgulanıyor. Goldaş Melekler Koleksiyonu’nda yer alan bileklik, kolye, kolye ucu ve küpeden oluşan takılar, yeni yılda kalbini iyilikle doldurmak ve sevdikleri ile de paylaşmak isteyen herkes için ideal.

Aşkın enerjisini Goldaş Lava tasarımları ile yakalayın…

Goldaş yılbaşında sevdiklerine değerli olduğu kadar özel bir hediye vermek isteyen herkese sonsuz aşkın ve özel anların binlerce yıldır değişmeyen sembolü pırlantayı öneriyor. Aşkın enerjisinden ilham alan Lava tasarımları, ortada yer alan aşk gibi güçlü iri taş ve aşkın yaydığı enerjiyi simgeleyen spiral şeklinde dizilmiş pırlantalar ile göz kamaştırıyor. Tüm kadınların hayallerini süsleyen pırlantanın en güzel tasarımlarla sunulduğu Goldaş Lava Koleksiyonu’nda tek kolyelerin yanı sıra kolye ve küpe ile kolye ve yüzükten oluşan ikili setler yer alıyor.

Goldaş’tan gümüşün ışıltısını yansıtan koleksiyonlar…

Goldaş yılbaşında gümüş sevenleri de unutmadı. Kadın ve erkekler için tasarladığı birbirinden güzel koleksiyonlar arasından özel seçimler yapmak mümkün.

Modern Savaşçılar için en güzel takılar…

Goldaş’ın erkeklere özel hazırladığı Modern Savaşçı Koleksiyonu’nda erkeğin gücü ve silahların çekiciliğini vurgulayan tasarımlar dikkati çekiyor. Tarih boyunca erkekler silahlar ve savaşlar ile özdeşleşti. Kullanılan silahlar biçim değiştirse de erkeklerin silah tutkusu azalmadan devam ediyor. Savaş aletlerinin maskülen ve keskin hatları, Modern Savaşçı Koleksiyonu ile çekici tasarımlara dönüştü. Günümüzün modern savaşçıları olmak isteyen erkeklerin çok beğeneceği takılarda, geçmişte kalkanların üzerinde bulunan motiflerden modern lastik izlerine, eski kabilelerde elde yapılan aletlerin formlarından gelişmiş silahların akıcı ama kararlı hatlarına kadar eski ve yeniyi bir araya getiren çizgiler kullanıldı. Erkeğin gücü ve savaşçı kimliğini vurgulayan koleksiyonda kolye uçları ve yüzükler yer alıyor.

Goldaş Silver’dan gümüş sevenlere özel hediyeler…

Goldaş’ın gümüşe özgün tasarımlar getirdiği koleksiyonlarda her biri farklı hikâyeleri ile öne çıkan setler yer alıyor. Mozaik, Shadow, Sultan, Rose, Cubist, Volcano ve Solitaire isimlerini taşıyan gümüş takılar çok beğenilecek. Mozaik adını taşıyan sette mimaride kullanılan mozaikler gibi taşların yan yana dizilmesiyle elde edilen tasarımlar, renkli görünümleri ile beğeni topluyor. Sultan isimli sette, sultan kavuğu şık takılar halini alıyor ve zenginliği simgeliyor. Gizemi ve bilinmeyeni içinde barındıran gölgeden hareketle hazırlanan Shadow takılarında yonca taşa gölge formu kazandırılıyor. Gülün minik bir taşla süslendiği Rose, kübik formların kullanıldığı Cubist, bir doğa harikası volkandan ilham alan Volcano ile farklı tasarımlar arayanlar için ideal olan Solitaire; Goldaş Silver’ın gümüş takılardan hoşlanan herkese yılbaşı armağanları…

Goldaş’ın 2008 koleksiyonları İstanbul Capitol Alışveriş Merkezi, Bağdat Caddesi, Ataköy Galleria, Taksim, Profilo Alışveriş Merkezi, Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Bahçeşehir Prestige Mall, İstanbul Crowne Plaza; Ankara Migros Alışveriş Merkezi, Ankara Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara Kızılay; İzmir Kipa Balçova; Muğla Bodrum, Adana, Mersin Marina Vista, Rusya ve Çin mağazaları ile www.goldas.com’da görülebilir.

Daha fazlası için tıklayınız


0 yorum: